Powitanie

Witaj! Nie wiem jak tu trafiles/trafiles, ale mam nadzieje ze znajdziesz tu cos przydatnego. Na blogu mam zamiar umieszczac swoje doswiadczenia z nauka jezyka japonskiego, ksiazkami i stronami z ktorych sie ucze. Czasami zamieszcze tutaj jakies inne rzeczy, typu przemyslenia czy ciekawostki. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pytać. Uwaga: Najstarsze posty znajdują się najniżej.

26.11.06

Praktyczny Kurs Gramatyki Języka Japońskiego wyd. UAM

Tym razem, dla odmiany, opiszę książkę którą mam od niedawna. Podtytuł "Wybór ćwiczeń" dobre określa jej charakter. Nie jest podręcznik do nauki gramatyki, a jedynie zbiór krótkich rozdzialików. Każdy z nich składa się z wprowadzenia/ przypomnienia małej porcji materiału, np. forma przeszła przymiotnik. Po tym następuje szereg ćwiczeń. Z tego powodu, książka jest niezastąpiona do przyswajania sobie zagadnień, których nauczyliśmy się gdzieś indziej. Dodatkowym walorem jest rozbudowany słowniczek, który przyda się gdy natrafimy na słówko, którego nie znamy (im dalsze rozdziały przerabiam, tym częściej mi się to zdarza). Z tego co się orientuję, to po przerobieniu tego materiału można bez problemu zdać JPTL na 3 kyuu, przynajmniej jeśli chodzi o zagadnienia gramatyczne (dokładnie nie wiem, bo to wciąż przede mną). Ogólnie, polecam tę książkę wszystkim, którzy podczas nauki kolejnych elementów gramatyki czują pewien niedosyt, bo nie wiedzą czy wystarczająco zrozumieli dane zagadnienia i chcieliby trochę poćwiczyć. Dla nich ta książka będzie idealna. Zdecydowanie polecam, chociażby jako znakomite uzupełnienie do nauki ze stroną www.guidetojapanese.com.

Ps. W razie zamawiania przez internet, proszę uważać i dokładnie porównać oferty. Ceny w różnych księgarniach mogą się różnić nawet o 30 zł!

1 komentarz:

luki pisze...

szukalem tej ksiazki doslownie wszedzie - niestety juz naklad wyczerpany;/

mam niestety jedynie ksero - a ksiazki oryginalne tak kocham...

pzdr