Powitanie

Witaj! Nie wiem jak tu trafiles/trafiles, ale mam nadzieje ze znajdziesz tu cos przydatnego. Na blogu mam zamiar umieszczac swoje doswiadczenia z nauka jezyka japonskiego, ksiazkami i stronami z ktorych sie ucze. Czasami zamieszcze tutaj jakies inne rzeczy, typu przemyslenia czy ciekawostki. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pytać. Uwaga: Najstarsze posty znajdują się najniżej.

24.9.07

Japonka.pl

Dzisiaj przedstawię moim zdaniem najfajniejszą stronę o języku Japońskim w polskim internecie. Strona powstała gdzieś we wrześniu 2006 roku i od tamtej pory ciągle się rozwija. Kurs na stronie składa się kilkunastu lekcji o narastającym poziomie trudności i ma kilka ciekawych cech. Po pierwsze: założycielce strony, Maiko, udało się namówić do współpracy wielu studentów i wykładowców Japonistyki. Dzięki temu, materiał zawarty w kursie jest zróżnicowany, a omówienia niektórych tematów na próżno szukać gdzie indziej w internecie(!). Po drugie, po każdej lekcji można przystąpić do quizu i sprawdzić ile zrozumieliśmy. Po trzecie, autorzy od samego początku wymagają nauki hiragany i katakany, dzięki czemu obecność roomaji jest ograniczana do minimum. Po czwarte, lekcje (zwłaszcza te początkowe) są urozmaicone ciekawymi programami we flashu, które bardzo pomagają w nauce kany. Po piąte (zaczyna mi brakować palców do liczenia :]) na stronie znajduje się wiele przydatnych informacji o instalowaniu znaków japońskich, szkołach językowych, egzaminach na certyfikaty (są nawet przykładowe testy). A i to nie wszystko :) Jakby tego wszystkiego było mało, to przy japonce.pl działa forum, na którym niemal codziennie ktoś komuś tłumaczy, wyjaśnia, pomaga, wysyła zdjęcia Japonek... :)
Pozycja obowiązkowa! 
Link: japonka.pl

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

mi ta strona nie wchodzi na zadnej przeglądarce :(

wjzz pisze...

Proszę spróbować ponownie - z tego co wiem, to zdarzają się czasem chwilowe problemy z dostępem do strony. (w czasie pisania tego komentarza udało mi się otworzyć stronę).

Elsidu pisze...

jestem japonkowcem :) i calkowicie sie z toba zgadzam :) stronka naprawde dobra. Nie zniecheca jak inne z ktorych probowalem sie uczyc :) jak cos to na forum japonki jestem Elsidu :) pozdrowionka

Słownik znaków japońskich pisze...

Polecam słownik online

http://slownikznakowjpn.blogspot.com/